خانه هوشمند / BMS

خانه هوشمند چیست؟

بروشورها را دانلود کنید.

دانلود فایل پی دی اف دانلود فایل پی دی اف

خانه هوشمند به جای تمام دستگاه هایی که در منزل شما جداگانه کار می کنند، یک کنترل کننده مرکزی دارد که تمام کارها را هدایت کرده و  مثل بازیکن خط حمله خانه هوشمند است و اطلاعات را از دستگاه های موجود در خانه دریافت و همه چیز را در خانه کنترل و فرمان صادر می کند اینطور میشه گقت که تقریبا هر دستگاهی در خانه که با برق کار کند می تواند تحت کنترل قرار گیرد.

چرا خانه را هوشمند میکنیم؟

 • تحت کنترل قرار گرفتن همه وسایل خانه
 • تأمین ایمنی و امنیت بیشتر
 • بهینه سازی مصرف انرژی و زمان
 • کنترلی شدن تجهیزات و لوکس کردن قابلیت ها

مثلا خانه هوشمند چیکار میکنه!؟

 • سناریوهای خواب (خاموش شدن روشنایی ها، بسته شدن پرده های برقی و افزایش درجه حرارت اتاق ها در نیمه شب و فعال شدن سیستم های امنیتی)

 • سناریوهای مسافرت (برنامه ریزی آبیاری باغچه و اعلام هرگونه تغییر به مالک از تغییر ایمیل و اس ام اس)

 • سناریو ورود کودکان در زمانی که والدین در منزل نیستند! (خاموش شدن هارد و سینمای خانگی و کنسول بازی! فعال شدن سیستم های

 • سرمایش-گرمایش، قفل شدن درب گاراژ و بسته شدن شیرهای گاز و… )

 • سناریوی سینمای خانگی و تغییر صدا و نور هماهنگ با نوع فیلم یا برنامه.

 • سناریوهای نامحدود برای روشنایی ها. از روشن شدن آنها در زمان غروب تا سناریو شام و مهمانی و تولد و …

 • اینکه خانه از حضور شما مطلع شود و ورود شما را خوشامد بگوید! اینکه بفهمد چه کسی از در وارد میشود و بین میهمان و فرزند شما فرق قائل شود!

 • با فشردن یک دکمه سناریوی ورود میهمان را فعال میکنید.

امکانات و توانایی یک سیستم کامل خانه هوشمند

 • روشنایی و نورپردازی (سوییچ، دیمر)

 • سرمایش و گرمایش (اسپیلیت ، فن کوئل، برخی شومینه های هوشمند و گرمایش از کف)

 • پرده های برقی و جک های برقی (درب های پارکینگ، درب های ورود و خروج، سایبان ها، سقف های متحرک)

 • امنیت (دوربین٬ دزدگیر٬ سنسورهای دما و نور و حرکتی)

 • تلویزیون و سینمای خانگی (کانال های تلویزیونی، کانال های ماهواره ای، دی وی دی پلیرها، پخش فیلم از هارد تحت شبکه)

 • کنترل و پخش موسیقی (پخش موسیقی از موبایل، پخش موسیقی از هارد تحت شبکه، دسته بندی ، پخش همزمان موسیقی های متفاوت در چندین اتاق، رادیوهای اینترنتی و سرویس های پخش موسیقی رایگان)

 • آبیاری باغچه

 • کنترل استخر و جکوزی

سوالی که شاید برای شما هم پیش بیاد

امیدواریم پاسخ خود را در میان سوالات متداول زیر پیدا کنید. به هر دلیل اگر سوالتان در لیست زیر نبود، حتما و در اولین فرصت با ما تماس بگیرید تا به سرعت پاسخ شما را آماده کنیم.

مهمترین ویژگی یک خانه هوشمند هماهنگی همه اجزاء آن است؛ یک خانه هوشمند خانه ایست که در آن همه چیز به هم مرتبط است و همه سیستم ها با هماهنگی هم کار می کنند و بر عملکرد هم تاثیر می گذارند. ویژگی دیگر خانه هوشمند خودکارسازی است، در خانه هوشمند بسیاری از سیستم ها این قابلیت را دارند که به گونه ای تنظیم شوند که عملکرد خود به خودی داشته باشند.

ویژگی اصلی دیگر خانه هوشمند امکان کنترل از راه دور است. در خانه هوشمند شما می توانید از هر کجای دنیا که هستید بوسیله تلفن هوشمند یا تبلت بر خانه نظارت کامل داشته باشید و همه چیز را به خوبی کنترل کنید.

اول از همه اینکه زندگی در خانه هوشمند راحت است. برای انجام بیشتر کارهای ساده در خانه هوشمند نیاز به زحمت زیادی نیست. می توانید چراغ ها را همانطور که روی مبل نشسته اید روشن کنید، در ورودی را باز و بسته کنید، پرده ها را بالا و پایین ببرید یا سیستم تهویه و گرمایش و سرمایش را تنظیم کنید. در خانه هوشمند، شما احساس امنیت کامل دارید.

شما می توانید حتی وقتی که خانه نیستید درون خانه را ببینید، اگر بدون اطلاع شما در ورودی باز و بسته شد پیام دریافت کنید یا خانه تان را طوری برنامه ریزی کنید که وقتی کسی خانه نیست جوری به نظر برسد که انگار افراد زیادی در خانه حضور دارند! خانه هوشمند علاوه بر راحتی و امنیت، آسایش هم می آورد.

تصور کنید که در یک روز سرد زمستانی از محل کارتان به خانه می روید…

در خانه هوشمند دیگر نیازی نیست تا صبر کنید تا خانه کمی گرم شود، می توانید قبل از رسیدن به خانه سیستم گرمایش را روشن کنید و از همان اول وارد یک خانه گرم و راحت شوید.

به طور خلاصه خانه هوشمند از تمامی اختلال ها و اشکالاتی که به دلیل زندگی شلوغ امروز امکان وقوع دارد٬ پیشگیری می کند.

زندگی در شرایط امروز بسیارمتفاوت با گذشته است. پس منطقی به نظر می رسد که راه حل های انسان، مدرن و متفاوت باشد.

این ها تنها بخشی از مزیت های خانه هوشمند است، برای اینکه در این مورد بیشتر بدانید به بخش راه حل ها و سناریو های سایت مراجعه کنید.

Smart Home به معنی خانه هوشمند و BMS که مخفف Building Management System است به معنی سیستم مدیریت ساختمان است. در خانه هوشمند تمرکز سیستم بر کنترل فضاهای داخلی و تجهیزات درون خانه است و هدف علاوه بر بهینه سازی انرژی، راحتی ، آسایش و امنیت ساکنان خانه هم هست. BMS معمولا در مشاعات ساختمان کاربرد دارد و امکان مدیریت و نظارت بر موتورخانه و سایر بخش های مشترک ساختمان را به وجود می آورد. از سیستم BMS بیشتر در مراکز تجاری، بیمارستان ها و ساختمان های بسیار بزرگ استفاده می شود.

در سیستم های خانه هوشمند این قابلیت وجود دارد که خود مصرف کننده یا کاربر با واسطه های کاربری نظیر پنل های لمسی، گوشی موبایل، تبلت، ریموت کنترل و پیامک به سیستم فرمان دهد و آنرا کنترل کند.

همچنین به طور معمول هزینه ی اجرای سیستم های BMS بالاتر تمام می شود که مصرف کنندگان و افراد داخل ساختمان دسترسی به سیستم مدیریت ندارند و توسط اپراتور موارد فرمان دهی می شود.

بسیاری از سناریوهای خانه هوشمند که معمولا همه کاربران از آن ها استفاده می کنند باعث کاهش مصرف انرژی می شوند. مثلا در سناریویی که همه چیز را خاموش می کند، شما کاملا مطمئنید که هیچ لامپی روشن نمانده است. و اگر برای کاهش بیشتر مصرف انرژی پافشاری می کنید می توانید از سناریوهای اختصاصی استفاده کنید. مثلا در ساعت هایی از روز که تابش خورشید زیاداست پرده ها بالا برود تا از نور و حرارت طبیعی استفاده کنید و روشنایی و گرمایش خاموش شود.

اگر در خانه هوشمند زندگی کنید راه های زیادی دارید که به کاهش مصرف انرژی کمک کنید.

سیستم های ما بیشتر بخش های خانه را تحت کنترل سیستم هوشمند قرار می دهد اما بیشتر از همه ۴ بخش اصلی هستند که تحت کنترل قرار می گیرند. نورپردازی، سیستم های گرمایش و سرمایش، پخش فیلم و موسیقی و امنیت این ۴ بخش هستند.

به جز این ها در ورودی خانه، پرده های برقی و سیستم آبیاری باغچه، استخر و سونا و جکوزی و … هم می تواند تحت کنترل سیستم هوشمند قرار بگیرد.

شما می توانید با مبالغ پایین و امکانات کمتر شروع کنید و کم کم با توجه به نیازهایتان امکانات خانه هوشمند را افزایش دهید یا می توانید با بیشترین امکانات موجود شروع کنید. اما اگر از ما بپرسید بهترین کار این است که از همان ابتدا نیازهایتان را بشناسید و میزان بودجه ای که می توانید صرف این کار کنید را مشخص کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. واقعیت این است که خانه هوشمند یک انتخاب است، انتخابی که به نظر کارشناسان شرکت موج برتر اندیشه به نسبت هزینه آن بسیار ارزنده خواهد بود. مشاوران شرکت آماده هستند تا به شما پاسخ دهند.

اگر خانه هنوز در مرحله سیم کشی باشد کارتان ساده است و دیگر نیاز به هیچ تخریبی نیست. این از ویژگی های مهم ما است که می تواند به خانه های ساخته شده و قدیمی به راحتی اضافه شود. اما خبر خوب این است که در خانه هایی که کار ساخت به آخر رسیده است هم می توان بدون تخریب از سیستم های با سیم یا بدون سیم استفاده کرد!

ما بدون هیچ آسیب و تخریبی به خانه شما اضافه می شویم.

برای مهندسان شرکت موج برتر اندیشه همیشه راهی وجود دارد

ما روی مشاوره درحوزه تخصص خود تمرکز می کنیم دریافت مشاوره